Daugavpils novada Maļinovas pagasta visu vecuma iedzīvotāji iegūst velosipēda vadītāja apliecības.

Turpinot iesākto Maļinovas pagasta iedzīvotājiem tika sniegtas lietderīgas zināšanas,  tika organizētas ceļu satiksmes noteikumu (turpmāk tekstā – CSN) iepazīstināšanas nodarbības. Nodarbību laikā Maļinovas pagasta iedzīvotāji ne tikai saņēma informāciju par aktuāliem CSN, bet arī ar Maļinovas pagasta bibliotekāres palīdzību apguva prasmes darbā ar datoru.

Iedzīvotāji, kuriem nav velosipēda vadītāja apliecības, bija priecīgi par iespēju apgūt CSN, iegūt velosipēda vadītāja apliecību un kļūt par pilntiesīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem, neapmeklējot CSDD Daugavpils nodaļu, bet nokārtot  CSN testu un saņemt vadītāja apliecību pagastā.

Nepilno trīs nedēļu garumā no 05.04.2017. līdz 21.04.2017. – eksāmena dienai, 17 pagasta iedzīvotāji divas reizes nedēļā tikās, lai noklausītos viņiem sagatavoto materiālu prezentācijas veidā CSN apguvei. Daudzi apmeklēja Maļinovas pagasta bibliotēku vairāk kā 2 reizes nedēļā, kur ar bibliotekāres palīdzību apguva iemaņas strādāt CSDD mājas lapā un risināt tajā pieejamo CSN testu. Iedzīvotāji labprāt apmeklēja nodarbības, izrādīja vēlmi mācīties un dalīties pieredzē.

Pēc mācību kursa apgūšanas iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja kārtot eksāmenu, ko viņi labprāt izmantoja un sekmīgi nokārtoja CSDD eksāmenu, iegūstot velosipēda vadītāja apliecību.

Liels paldies CSDD Daugavpils nodaļas galvenajam kvalifikācijas inspektoram Arnoldam Petaško un darbiniekiem par sniegto informāciju un atsaucību. Paldies par atbalstu Daugavpils novada pašvaldības Maļinovas pagasta pārvaldei, Maļinovas pagasta bibliotekārei, par atvelēto laiku darbam ar iedzīvotājiem un visiem pagasta strādājošiem par biedrības “Jauniešu klubs “Maļinki”” jauniešu idejas īstenošanu, sniegt pagasta iedzīvotājiem jaunas zināšanas.

 

Sagatavoja: biedrības “Jauniešu klubs “Maļinki”” valdes locekle Olga Jemeļjanova, Maļinovas pagasta bibliotekāre Elvīra Kokina.