Jauniešu kopienu pasākums “Pētiet. Rādiet. Uzziniet.”

20.aprīlī Špoģu vidusskolā notika jauniešu kopienu pasākums “Pētiet. Rādiet. Uzziniet.,” kas norisinājās skolā realizētā “IZZINĀT. PIEREDZĒT. RĪKOTIES.” Jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta  ietvaros, kurā iesaistījās arī Maļinovas pagasta jaunieši Angelīna Šņitko, Anastasija Vasiļjeva, Aleksejs Ņekraševičs, Kristīne Jackviča un Dmitrijs Jefimovs.

Pirms  šī pasākuma jauniešiem tika dots uzdevums, izveidot plakātu par savu komandu un video vai prezentāciju par savu pagastu vai interviju ar izcilu pagasta personu – ar ko mēs lepojamies savā pagastā. Skolēni par pamatu ņēma 2014.gada tapušo video par Maļinovas pagastu, to papildinot ar jaunām vērtībam, piemēram, Maļinovas pagasta dziedošajiem kolektīviem, “Ivuški” un “Avenes”.

Kā atzina jaunieši, viņi ir ļoti dažādi cilvēki, taču visus komandas dalībniekus vieno mīlestība pret multfilmām, tāpēc komandu nosauca par “Maļinova Disney” un katrs dalībnieks sevi raksturoja ar kādu multenes varoni, piemēram, Dmitrijs izvēlējās Flešu, jo ir ātrs.

Kopumā pasākumā piedalījās  piecas komandas – no Dubnas, Ambeļiem, Višķu tehnikuma ciema, Špoģiem un Maļinovas. Pirmajā daļā katra grupa prezentēja sevi, savu komandu un veikto pētījumu, ar ko lepojas pagastā. Otrajā daļā notika erudīcijas spēle, ko vadīja Daugavpils Universitātes pasniedzēji,  Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētnieki,  Žans Badins, Ilze Kačāne, Alīna Romanovska. Tās  laikā jauniešiem vajadzēja atminēt Latvijas valsts prezidentus, pēc bildēm atpazīt pilsētas un latviešu sportistus, filmu  varoņus,  pasaules valstu kontūras.  Trešajā daļā tika izspēlēts brainings, kad jauniešiem, vajadzēja parādīt savas zināšanas.

Kopumā tā bija ļoti interesenta un aizraujoša spēle, kurā Maļinovas pagasta jaunieši, vien ar viena punkta pārsvaru zaudēja uzvarētājiem, Špogu ciema jauniešiem, un ieguva godalgoto otro vietu. Prieks par jauniešu sasniegumiem un panākumiem un  veiksmi eksāmenos!