Maļinovas pagasta jauniešu patriotiskais novembra mēnesis

Novembris ir valsts svētku mēnesis, kad tiek atzīmēta Lācplēša diena un Latvijas dzimšanas diena. Šis ir mēnesis, kad godināt tos, kuri cīnījās par Latvijas brīvību un veicināt kopā būšanu.

Godinot  Latvijas brīvības cīnītājus, jaunieši piedalījās Lāčplēša dienas lāpu gājienā Daugavpilī un koncertā, kas notika Vienības laukumā.

Lāčplēša dienā trīs drošākie un spēcīgākie Maļinovas jaunieši  – Aleksandrs Aļabjevs, Dmitrijs Kozirevs un Vadims Pilipecs  – piedalījās Naujenes jaunatnes un sporta centra rīkotajās sacensībās „Tēvijas sargs.” Pēc daudzajām sporta aktivitātēm,  Aleksandrs Aļabjevs ieguva 2. vietu un sudraba medaļu starp jauniešiem līdz 18 g. vecumam. Savukārt,  Vadims Pilipecs ieguva 1. vietu un saņēma piemiņas kausu lecienos ar lecamauklu.

  1. novembrī Maļinovas pagasta jauniešu centrā ar devīzi ”Es mīlu Tevi, Latvija” tika svinēti valsts svētki. Jaunieši minēja bilžu rēbusus par Latvijas pilsētām, saliekot kopā zilbes no attēlos redzamo objektu nosaukumiem un tad rādīja kartē, kur tās atrodas. Ja kāds nezināja, tika dotas norādes.

Viktorīnas veidā, atcerējāmies nozīmīgākos cilvēkus un  notikumus Latvijas kultūrā, ievērojamākos Latvijas apskates un dabas objektus, piemēram, kāda ir Latvijas senākā pilsēta, dziļākā upe, kāds ir Brīvības pieminekļa augstums u.tml. Pēc katra jautājuma bija iespēja uzzināt interesantus faktus par konkrēto objektu.

Noslēgumā āŗā izveidojām svecīšu sirsniņu, apliecinot savu mīlestību pret savu tēvzemi.